Yhteystiedot

Setlementtikeskus

Kirsi Ikäheimonen

Toiminnanjohtaja

050 550 9703

kirsi.ikaheimonen@vaasansetlementti.fi

Pauliina Kyrönlahti-Granberg

HALLINNON ASIANTUNTIJA

050 362 2933

pauliina@vaasansetlementti.fi

setlementti@vaasansetlementti.fi

Anne Kytölä

kansalaistoiminnan koordinaattori,
viestintä

040 621 1737

anne.kytola@vaasansetlementti.fi

Setlementtikeskuksen keittiö

040 667 3878

Kyläkeskus Kultanummi

Eeva Hocksell

Kultanummi Vastaava ohjaaja

040 621 4787
eeva.hocksell@vaasansetlementti.fi
kanslia, ohjaajat: 044 332 1038  tai 040 660 5436

Päivi Vauto

Kyläkeskus Vastaava ohjaaja

Kyläkeskus on auki arkisin klo 10 – 14
(tai ohjelman mukaan)

044 332 1039
kylakeskus@vaasansetlementti.fi
(Myös kokoustilavaraukset)

Kultanummen keittiö

040 661 5731

Hopearanta

Mikaela Vehkamäki

Vastaava hoitaja

040 631 6113

mikaela.vehkamaki@vaasansetlementti.fi

Kanslia: 06 321 2770,
050 554 4469

hopearanta@vaasansetlementti.fi

Perhetyö

Noora Annola

Perhetyön vastaava ohjaaja

050 321 4873

noora.annola@vaasansetlementti.fi

Tuija Staaf

Perhetyön ohjaaja, Taimitarha

050 492 5476

taimitarha@vaasansetlementti.fi

Susanna Seijari

Perhetyön ohjaaja, Arkipaja

040 635 1029

arkipaja@vaasansetlementti.fi

Tanja Kuusisto

Perhetyön ohjaaja, Arkipaja

040 560 0196

arkipaja@vaasansetlementti.fi

Hanna Puronaho

Perhetyön ohjaaja, tyttötyö

040 560 0195

tyttotyo@vaasansetlementti.fi

Julia Pessi

(vanhempainvapaalla)
Perhetyön ohjaaja, poikatyö

Petri Uitto

Perhetyön ohjaaja, poikatyö

040 544 9777

poikatyo@vaasansetlementti.fi

Anniina Honkaniemi-Piiroinen

Perhetyön ohjaaja, tyttötyö

040 542 4616

tyttotyo@vaasansetlementti.fi

Miia Mäkinen

Perhetyön ohjaaja, poikatyö

040 591 0958

poikatyo@vaasansetlementti.fi

Kuntouttava työtoiminta

Meri Saarikangas

Kuntouttavan työtoiminnan yksilövalmentaja

Virkavapaalla 31.12.2021 saakka.
Sijaisena toimii:

Päivi Vauto (Kyläkeskus Kultanummi)
Puh. 044 332 1039

paivi.vauto@vaasansetlementti.fi

URA-palvelut

Sirpa Myllyniemi

Projektipäällikkö

050 550 9704

sirpa.myllyniemi@vaasansetlementti.fi

Elise Uusi-Pantti

Työvalmentaja

040 662 8048

elise.uusi-pantti@vaasansetlementti.fi

Sirpa Koivula

Työvalmentaja

040 678 3251

sirpa.koivula@vaasansetlementti.fi

Ulla Mäkelä

Työvalmentaja

040 614 6979

ulla.makela@vaasansetlementti.fi

Vestis

Camilla Ekberg

Vastaava ohjaaja – Ansvarig ledare

040 749 8763

vestis@vaasansetlementti.fi

Heidi Björs

Vastaava iltapäivätoiminnan ohjaaja, avoimen perhetyön ohjaaja
Ansvarig eftisledare, ledare för öppen familjeverksamhet

050 353 9852

eftis@vaasansetlementti.fi

Paulina Heikkinen

Iltapäivätoiminnan ohjaaja, avoimen perhetyön ohjaaja
Eftisledare, ledare för öppen familjeverksamhet

050 353 9852

eftis@vaasansetlementti.fi

Marjaana Olesen

Vastaava iltapäivätoiminnan ohjaaja, avoimen perhetyön ohjaaja
Ansvarig eftisledare, ledare för öppen familjeverksamhet

050 353 9852

eftis@vaasansetlementti.fi

Veteraanitoiminta

Laila Helander

Veteraanitoiminnan ohjaaja

040 630 1315
veteraanityo@vaasansetlementti.fi

Anne Peltokoski

Veteraanitoiminnan ohjaaja

040 621 4260
veteraanityo@vaasansetlementti.fi

Riitta Suomela

Veteraanitoiminnan ohjaaja

040 358 5879
veteraanityo@vaasansetlementti.fi

 

Mikael Klinkmann

Veteraanien ruokakuljetus

044 726 2081
veteraanityo@vaasansetlementti.fi